MAXIMA
   Strona główna    O Jartom    Kontakt
» JARTOM - magazyny do wynajęcia i na sprzedaż » JARTOM - magazyny z dokami przeładunkowymi
 

JARTOM - magazyny z dokami przeładunkowymi

Jartom posiada do wynajęcia nowoczesne magazyny klasy A wyposażone w ruchome rampy załadunkowe w wielu parkach logistycznych na terenie całej Polski, w tym  Panattoni, ProLogis, Poland Central, Segro, Tulipan Park, Stolica Business Center (Centrum Biznesu Stolica), Pruszków Industrial Project, Śląskie Centrum Logistyczne, Logit, Alliance Logistic Center, LogisticCity, Diamond Business Park, Manhattan, Aig Lincoln Diamond Business Park, Millennium Logistic Park, Maxima Industrial Park, PointPark, Parkridge i w innych parkach dystrybucyjnych. Wszystkie wymienione magazyny posiadają doki przeładunkowe. Jartom oferuje magazyny i hale na wynajem i na sprzedaż.

Hale i magazyny Jartom
Jartom - magazyny i hale

Ul. Kopernika 30 00-336 Warszawa

www: www.jartom.pl e-mail: jartom@jartom.pl

Tel: (0-22) 826-33-23 Fax: (0-22) 826-09-75

ZAPYTAJ O MAGAZYNY Z DOKAMI

widok doku przeładunkowegoDoki przeładunkowe - informacje dodatkowe:

Wykorzystując doki przeładunkowe uzyskuje się oszczędność czasu poprzez przyspieszenie przeładunków, a tym samym skraca się czas przestojów samochodów dostawczych. Zabezpiecza się towar i ludzi przed wpływem warunków atmosferycznych, a w szczególności wpływem mrozu, upałów i opadów. Pracownicy zyskują poprawę warunków pracy, a pracodawcy zwiększają bezpieczeństwo przeładunku. W przypadku towarów bardzo ciężkich warto rozważyć magazyn z rampą stałą.

Dane techniczne typowego doku przeładunkowego:

  1. Bramy przemysłowe – stosuje się bramy podnoszone do góry, wzdłuż ściany i/lub stropu, z napędem elektrycznym lub podnoszone ręcznie.
  2. Rampy przeładunkowe - umożliwiają wjazd i zjazd wózków widłowych przy różnicy wysokości rzędu 30 cm pomiędzy platformą samochodu i  poziomem hali. Standardowo rampa ma udźwig od 4 do 6 T.
  3. Śluzy uszczelniające - stosuje się najczęściej typu fartuchowego o głębokości 0,5 m. Konstrukcja ramy może być sztywna lub uginająca się pod naporem pojazdu. Materiał opasujący samochód wykonany jest z grubego (ok. 3mm) PCV wzmocnionego włóknem.

Porada:
Doradcy Jartom zwracają uwagę, że często w języku potocznym używa się zamiennie słów „dok przeładunkowy”, "ruchoma rampa załadunkowa", „dok hydrauliczny”, czy „rampa hydrauliczna”. Nie jest to zbyt precyzyjne, gdyż jak wynika z powyższego opisu rampa przeładunkowa jest częścią doku przeładunkowego, a może także występować jako element samodzielny, a nawet przenośny. Ponieważ ruch rampy w górę i w dół regulowany jest za pomocą siłowników hydraulicznych do słów rampa i dok dodawany jest często przymiotnik „hydrauliczna”, „hydrauliczny”.

Hale i magazyny Jartom
Jartom - magazyny i hale

Ul. Kopernika 30 00-336 Warszawa

www: www.jartom.pl e-mail: jartom@jartom.pl

Tel: (0-22) 826-33-23 Fax: (0-22) 826-09-75

ZAPYTAJ O MAGAZYNY Z DOKAMI

Drukuj   Poleć  
2006 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone
Serwisy JARTOM wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij