MAXIMA
   Strona główna    O Jartom    Kontakt
» JARTOM - magazyny do wynajęcia i na sprzedaż » JARTOM - magazyny budowane w systemie BTS czyli pod klienta
 

JARTOM - magazyny budowane w systemie BTS czyli pod klienta

Hale lub magazyny na zamówienie - nieruchomości „Pod Klucz”, inwestycje „szyte na miarę”

Osoby nie mogące znaleźć spełniającej ich wymagania nieruchomości prędzej lub później muszą odpowiedzieć sobie na pytanie: czy lepiej zweryfikować oczekiwania i wybrać jedną z dostępnych ofert, czy też podpisać umowę z deweloperem na wybudowanie obiektu zgodnego z indywidualnymi wymaganiami? Czy warto szukać nieruchomości spełniającej wszystkie oczekiwania?

Jeśli na rynku nie ma nieruchomości dopasowanej do własnych potrzeb, to nie zawsze warto godzić się na stawiane ograniczenia przez ukształtowaną strukturę istniejących budynków i należy zdecydować się budowę obiektu szytego na miarę (ang. build to suit).

Hale i magazyny Jartom
Jartom - magazyny i hale

Ul. Kopernika 30 00-336 Warszawa

www: www.jartom.pl e-mail: jartom@jartom.pl

Tel: (0-22) 826-33-23 Fax: (0-22) 826-09-75

ZAPYTAJ O MAGAZYNY BTS

Czym jest BTS?

- System ten, w skrócie nazywany BTS umożliwia minimalizację kosztów oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej. Stwarza również szerokie możliwości w zakresie realizacji wizji architektonicznej przyszłego użytkownika, który może obiekt kupić lub wynająć - radzi Anna Siudzińska z Agencji Jartom.

Pierwszym etapem realizacji projektu build to suit jest szczegółowa analiza potrzeb oraz możliwości klienta. Kolejny krok, to budowa obiektu, którego wielkość, parametry techniczne, wyposażenie i lokalizacja są spójne z życzeniami przyszłego użytkownika.

Rezultatem współpracy inwestora, architekta oraz klienta oraz doświadczonego pośrednika ma być wypracowanie rozwiązania, które będzie umożliwiało racjonalne zagospodarowanie przestrzeni użytkowej, maksymalne wykorzystanie przestrzeni składowania, optymalizację procesu produkcji i składowania towarów oraz efektywne wykorzystanie wszystkich rozwiązań technicznych zainstalowanych w hali, dopasowanie przestrzeni do technicznych uwarunkowań prowadzonej działalności, np. niestandardowych wymiarów opakowań, samochodów dostawczych czy specjalistycznej produkcji.

Jartom pomaga w procesie wdrażania strategii i wymagań klienta do realizowanych projektów hal i magazynów, a także pomaga w wyborze lokalizacji i współpracuje na następnych etapach wdrożenia koncepcji nawet ultranowoczesnych obiektów.

Anna Siudzińska z Jartom dodaje - obiekty szyte na miarę cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców mających specyficzne wymagania odnośnie powierzchni magazynowej.

Często decyzję o posiadaniu hali przemysłowej wybudowanej w systemie build to suit podejmują także właściciele firm, którzy po prostu nie chcą dzielić powierzchni magazynowej z innym najemcami, czy też godzić się na ograniczenia stawiane przez ukształtowaną już strukturę budynku.

System build to suit - urzeczywistnienie wizji klienta

Według ekspertów Jartom projekty BTS systematycznie zyskują na popularności, ponieważ dzięki nim najemcy mogą realizować swoje marzenia o idealnej dla ich potrzeb nieruchomości. Na sukces komercyjny mogą liczyć obiekty w pełni dostosowane do potrzeb konkretnego najemcy. Ścisła kooperacja pomiędzy inwestorem - najemcą i deweloperem pozwala ograniczyć ryzyko biznesowe do minimum. Rosnące zainteresowanie systemem build to suit wiąże się ze wzrastającymi oczekiwaniami klientów, którzy dużą wagę przykładają do decydowania o kształcie siedziby swej firmy lub zaplecza magazynowego. Oprócz funkcjonalności możliwe jest zrealizowanie wizji architektonicznej przyszłego użytkownika obiektu.

Obiekty ściśle dostosowane do Państwa zindywidualizowanych potrzeb systematycznie zyskują na popularności. Dla przykładu, ProLogis w ciągu ostatnich 10 lat zrealizował w systemie „build to suit" projekty o łącznej powierzchni ponad 5,5 mln metrów kwadratowych dla klientów w Azji, Ameryce Północnej i Europie, w tym dla liderów rynków przemysłowych takich jak Coca-Cola, Honda, NYK, Ricoh i General Motors.

W okresie hossy gospodarczej deweloperzy decydowali się powszechnie na realizację inwestycji spekulacyjnych, czyli bez wcześniej podpisanych umów najmu. Gdy kapitał zniknął z rynku i brak chętnych do ryzykownych inwestycji wzrasta przeświadczenie, że bezpieczniej budować dla konkretnego klienta, niż na zasadach spekulacyjnych.

W najbliższym okresie według Jartom będą królowały transakcje typu build to suit, czyli budowa nieruchomości na wynajem pod konkretnego klienta. Umożliwiają bowiem one zrealizowanie wysokich wymagań technicznych klienta, przy dużym bezpieczeństwie finansowym dewelopera.

Hale i magazyny Jartom
Jartom - magazyny i hale

Ul. Kopernika 30 00-336 Warszawa

www: www.jartom.pl e-mail: jartom@jartom.pl

Tel: (0-22) 826-33-23 Fax: (0-22) 826-09-75

ZAPYTAJ O MAGAZYNY BTS

Drukuj   Poleć  
2006 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone
Serwisy JARTOM wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij